MDL-0.500-R Bussmann
  • Part Number: MDL-0.500-R
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: FUSE, 0.500A(1/2A), 250V, T, 6X32mm, TIME DELAY, GLASS, RoHS COMPLIANT
  • Category: Mini Fuses
  • Status:
  • More about MDL-0.500-R Bussmann
    MDL-0.500-R Bussmann
    MDL-0.500-R is manufactured by Bussmann and is categorized in the Mini Fuses category. MDL-0.500-R is described as Product Description: FUSE, 0.500A(1/2A), 250V, T, 6X32mm, TIME DELAY, GLASS, RoHS COMPLIANT . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CIGARETTE PLUG PLASTIC
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&CVR
    View
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR
    CORD COIL CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V BARE COIL
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE