MDL-0.300-R Bussmann
  • Part Number: MDL-0.300-R
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: FUSE, 0.300A(3/10A), 250V, T, 6X32mm, TIME DELAY, GLASS, RoHS COMPLIANT
  • Category: Mini Fuses
  • Status:
  • More about MDL-0.300-R Bussmann
    MDL-0.300-R Bussmann
    MDL-0.300-R is manufactured by Bussmann and is categorized in the Mini Fuses category. MDL-0.300-R is described as Product Description: FUSE, 0.300A(3/10A), 250V, T, 6X32mm, TIME DELAY, GLASS, RoHS COMPLIANT . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    LOWER HOUSING W/SNAPON FOOT
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 7 X 12 NAT
    View
    Bud Industries
    CHASS BOT PLATE ALUM 4 X 6 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE