LP-CC-1.600 Bussmann
  • Part Number: LP-CC-1.600
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: FUSE, 1.600A(1-6/10A), 600VAC TIME DELAY, CLASS CC, 200KAIR
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about LP-CC-1.600 Bussmann
    LP-CC-1.600 Bussmann
    LP-CC-1.600 is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuses category. LP-CC-1.600 is described as Product Description: FUSE, 1.600A(1-6/10A), 600VAC TIME DELAY, CLASS CC, 200KAIR . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG
    View
  • Manufacturer Name
    Tripp Lite
  • Description
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A
    View
    Molex
    IN-VEHICLE DUAL PORT USB SMART C
    Molex
    Ixys
    SOLAR USB CHARGER BLACK
    Tripp Lite
    USB CAR CHARGER DUAL-PORT WITH A
    Assmann
    USB MINI CAR CHARGER
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W 5V
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 4400MAH - 5V