GMA-1.500-R Bussmann
  • Part Number: GMA-1.500-R
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: FUSE, 1.5A, 125V, F, 5X20mm, GLASS, RoHS COMPLIANT
  • Category: Mini Fuses
  • Status:
  • More about GMA-1.500-R Bussmann
    GMA-1.500-R Bussmann
    GMA-1.500-R is manufactured by Bussmann and is categorized in the Mini Fuses category. GMA-1.500-R is described as Product Description: FUSE, 1.5A, 125V, F, 5X20mm, GLASS, RoHS COMPLIANT . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Bussmann
    ---> Mini Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Mini Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Cinch Connectivity
  • Description
    MODICE VENT SMALL ENCL 2 HS
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    UPPER PART HOUSING BC 161.6MM
    View
    Bud Industries
    PANEL INTERNAL 10.4" X 14.3"
    Keystone Electronics
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE