FWP-80G22FI Bussmann
  • Part Number: FWP-80G22FI
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: Fuse, 80A, 690VAC, gR, 22x58mm, Includes Blown Fuse Indication
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FWP-80G22FI Bussmann
    FWP-80G22FI Bussmann
    FWP-80G22FI is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuses category. FWP-80G22FI is described as Product Description: Fuse, 80A, 690VAC, gR, 22x58mm, Includes Blown Fuse Indication . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Bussmann
    ---> Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 3.0V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 3V AA SIZE ALKALINE
    View
    Keystone Electronics
    CLIP BATT AAA/N .375X.460"
    Keystone Electronics
    CLIP BATTERY AA PC MNT
    Memory Protection Devices
    RETAINER CR2032 WITH PC PINS
    Memory Protection Devices
    HOLDER COIN CELL 20MM SMD
    CONTACT BATTERY NEG SPRING A/AA
    CONTACT BATTERY 2/3A AA LEAF
    RETAINER COIN CELL SMD
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN