FWP-63G22FI Bussmann
  • Part Number: FWP-63G22FI
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: Fuse, 63A, 690VAC, gR, 22x58mm, Includes Blown Fuse Indication
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FWP-63G22FI Bussmann
    FWP-63G22FI Bussmann
    FWP-63G22FI is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuses category. FWP-63G22FI is described as Product Description: Fuse, 63A, 690VAC, gR, 22x58mm, Includes Blown Fuse Indication . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Bussmann
    ---> Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    B B Battery
  • Description
    ADAPTER 0.250 TO 0.187 TERMINAL
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    COVER FOR VERT SNAP DRAGON HLDR
    View
    Memory Protection Devices
    PROTECT COVER FOR 9V SNAP TERM