FWP-50G22FI Bussmann
  • Part Number: FWP-50G22FI
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: Fuse, 50A, 690VAC, gR, 22x58mm, Includes Blown Fuse Indication
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FWP-50G22FI Bussmann
    FWP-50G22FI Bussmann
    FWP-50G22FI is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuses category. FWP-50G22FI is described as Product Description: Fuse, 50A, 690VAC, gR, 22x58mm, Includes Blown Fuse Indication . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Bussmann
    ---> Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 10 X 14 NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    LOWER HOUSING W/SNAPON FOOT
    View
    Bud Industries
    CHASS BOT PLATE ALUM 7 X 12 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 4 X 6 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE