FWP-50G14FI Bussmann
  • Part Number: FWP-50G14FI
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: Fuse, 50A, 690VAC, gR, 14x51mm, Includes Blown Fuse Indication
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FWP-50G14FI Bussmann
    FWP-50G14FI Bussmann
    FWP-50G14FI is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuses category. FWP-50G14FI is described as Product Description: Fuse, 50A, 690VAC, gR, 14x51mm, Includes Blown Fuse Indication . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Bussmann
    ---> Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CIGARETTE PLUG W/ FUSE
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    MPD BLK CIG PLUG
    View
    Panavise
    DUAL DC CAR POWER ADAPTER
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V 2P-EP407
    CORD COIL W/LED 5A FUSE SKT&COVR
    ZA1060-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    PLUG AUTO W/2 SOCKETS W/LED&FUSE
    PLUG 12V AUTO LED SW FUSE CE
    CIGARETTE PLUG PLASTIC BODY
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    AUTO 12V SOCKET W/12V CAP
    CORD STR W/LED 2A FUSE W/CLIP