FWP-50A22FI Bussmann
  • Part Number: FWP-50A22FI
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: Fuse, 50A, 700V, Semi, 22x58mm, w/Indicator
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FWP-50A22FI Bussmann
    FWP-50A22FI Bussmann
    FWP-50A22FI is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuses category. FWP-50A22FI is described as Product Description: Fuse, 50A, 700V, Semi, 22x58mm, w/Indicator . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Bussmann
    ---> Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CAP BATTERY PROTECTIVE BLACK
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY INSULATOR
    View
    Memory Protection Devices
    COVER SNAP DRAGON LOCKING
    INSULATOR FOR LARGE C&D BATTERY
    COIN CELL INSULATOR MADE IN USA
    Cui
    SPEAKER 4OHM 2W TOP PORT 102DB
    Pui Audio
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 80DB
    Pui Audio
    SPEAKR 32OHM 300MW TOP PORT 87DB
    SPEAKR 32OHM 200MW TOP PORT 90DB
    SPEAKER 8OHM 300MW TOP PORT 87DB
    Cui
    SPEAKER 8OHM 2W TOP PORT 88DB
    SPEAKER 8OHM 3W TOP PORT 92DB