FWP-40G14FI Bussmann
  • Part Number: FWP-40G14FI
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: Fuse, 40A, 690VAC, gR, 14x51mm, Includes Blown Fuse Indication
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FWP-40G14FI Bussmann
    FWP-40G14FI Bussmann
    FWP-40G14FI is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuses category. FWP-40G14FI is described as Product Description: Fuse, 40A, 690VAC, gR, 14x51mm, Includes Blown Fuse Indication . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Bussmann
    ---> Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PNL 3U 4HP (ANODZD UNTRTD EDG)
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PMC EMC GASKET O RING
    View
    Wakefield-vette
    MICRO-SWITCH MOUNTING CLIP 10PCS
    THREADED INSERT M2.5 42HP
    Wakefield-vette
    ASSEMBLY KIT FOR HANDLE TYP V
    1/4 TURN FASTENER (GREY) 100 PCS
    PCB HOLDER KIT 10PCS
    RR HORIZ RL 84HP HVY DRCT MNT
    Vector
    NUT SQUARE T-STRUT 4-40 25/PKG
    PCB METAL BRACKET
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT