FWP-40A22FI Bussmann
  • Part Number: FWP-40A22FI
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: Fuse, 40A, 700V, Semi, 22x58mm, w/Indicator
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FWP-40A22FI Bussmann
    FWP-40A22FI Bussmann
    FWP-40A22FI is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuses category. FWP-40A22FI is described as Product Description: Fuse, 40A, 700V, Semi, 22x58mm, w/Indicator . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Bussmann
    ---> Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Murata
  • Description
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4KHZ 20MM
    View
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.5KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 9KHZ 12MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.8KHZ 15MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STANDARD 6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 4.6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 3.6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 9KHZ
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 2.5KHZ
    PIEZO CER BENDER 7000HZ 1000 OHM