FWP-25A14FI Bussmann
  • Part Number: FWP-25A14FI
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: Fuse, 25A, 700V, Semi, 14x51mm, w/Indicator
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FWP-25A14FI Bussmann
    FWP-25A14FI Bussmann
    FWP-25A14FI is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuses category. FWP-25A14FI is described as Product Description: Fuse, 25A, 700V, Semi, 14x51mm, w/Indicator . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Bussmann
    ---> Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Linx Tech
  • Description
    HOLDER BATTERY 20MM COIN
    View
  • Manufacturer Name
    Harwin
  • Description
    HOLDER BATT COIN 12.5X2.5MM SMD
    View
    Memory Protection Devices
    SPRING CONTACT HEAVY DUTY AA
    Memory Protection Devices
    BATTERY CONTACT AA SIZE
    BATTERY CLIP
    Keystone Electronics
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM