FWP-20A22FI Bussmann
  • Part Number: FWP-20A22FI
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: Fuse, 20A, 700V, Semi, 14x51mm, w/Indicator
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FWP-20A22FI Bussmann
    FWP-20A22FI Bussmann
    FWP-20A22FI is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuses category. FWP-20A22FI is described as Product Description: Fuse, 20A, 700V, Semi, 14x51mm, w/Indicator . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Bussmann
    ---> Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    View
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK
    Serpac
    GASKET 5.63 X 3.25 INCH
    Schroff
    SUBRACK DIN RAIL ADAPT 84HP
    Serpac
    GASKET 6.876 X 4.876"
    BATTERY CONTACT
    NON-SKID FEET BLK
    BOX RUBBER FEET FOR "A" SERIES
    Bopla Enclosures
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"