FWP-20A14FI Bussmann
  • Part Number: FWP-20A14FI
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: Fuse, 20A, 700V, Semi, 14x51mm, w/Indicator
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FWP-20A14FI Bussmann
    FWP-20A14FI Bussmann
    FWP-20A14FI is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuses category. FWP-20A14FI is described as Product Description: Fuse, 20A, 700V, Semi, 14x51mm, w/Indicator . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Bussmann
    ---> Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    REAR HORIZ RL 84HP LT INDRCT MNT
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    TEST SOCKET 2MM SHORT
    View
    PMC MEZZANINE BOARD SPACER
    Vector
    T-STRUT 20.85"X1" FOR CARD RACK
    TEST SOCKET 2MM DOUBLE SHORT
    THREADED INSERT M2.5 84HP
    PMC MEZZANINE COVER
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 6.30"
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    CARD GUIDE 340MM HVY DUTY ALUM
    GUIDE RAIL 280MM HEAVY
    CARD GUIDE 160MM HVY DUTY ALUM