FWP-15A14FI Bussmann
  • Part Number: FWP-15A14FI
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: Fuse, 15A, 700V, Semi, 14x51mm, w/Indicator
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FWP-15A14FI Bussmann
    FWP-15A14FI Bussmann
    FWP-15A14FI is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuses category. FWP-15A14FI is described as Product Description: Fuse, 15A, 700V, Semi, 14x51mm, w/Indicator . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Bussmann
    ---> Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    View
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED