FWP-12G14FI Bussmann
  • Part Number: FWP-12G14FI
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: Fuse, 12A, 690VAC, gR, 14x51mm, Includes Blown Fuse Indication
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FWP-12G14FI Bussmann
    FWP-12G14FI Bussmann
    FWP-12G14FI is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuses category. FWP-12G14FI is described as Product Description: Fuse, 12A, 690VAC, gR, 14x51mm, Includes Blown Fuse Indication . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Bussmann
    ---> Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Ixys
  • Description
    SOLAR USB CHARGER BLACK
    View
  • Manufacturer Name
    Tripp Lite
  • Description
    USB CAR CHARGER DUAL-PORT WITH A
    View
    Assmann
    USB MINI CAR CHARGER
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W 5V
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 4400MAH - 5V
    Energizer
    E2GO CELL PHONE CHARGER NOKIA
    Fedco Batteries
    2-BAY DR201 DR203 SMART CHARGER
    Fedco Batteries
    2-BAY DR202I DR202X SMART CHARGE
    Sparkfun Electronics
    TENERGY T4S INTELLIGENT UNIVERSA
    Energizer
    BATT CHRG NIMH 2.8V 500MA W/4-AA