FWP-10G14FI Bussmann
  • Part Number: FWP-10G14FI
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: Fuse, 10A, 690VAC, gR, 14x51mm, Includes Blown Fuse Indication
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FWP-10G14FI Bussmann
    FWP-10G14FI Bussmann
    FWP-10G14FI is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuses category. FWP-10G14FI is described as Product Description: Fuse, 10A, 690VAC, gR, 14x51mm, Includes Blown Fuse Indication . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Bussmann
    ---> Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO PLUG
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO DIN SOCKET
    View
    CIGARETTE PLUG PLASTIC
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&CVR
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR
    CORD COIL CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V BARE COIL
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG