FWP-100A22FI Bussmann
  • Part Number: FWP-100A22FI
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: Fuse, 100A, 700V, Semi, 22x58mm, Includes Blown Fuse Indication
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FWP-100A22FI Bussmann
    FWP-100A22FI Bussmann
    FWP-100A22FI is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuses category. FWP-100A22FI is described as Product Description: Fuse, 100A, 700V, Semi, 22x58mm, Includes Blown Fuse Indication . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Bussmann
    ---> Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT
    View
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    PANEL REPLACMNT 1593K/J/P/Q/T/X
    View
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1577
    Bud Industries
    PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX
    Phoenix Contact
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)