FWH-12.500A6F Bussmann
  • Part Number: FWH-12.500A6F
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: FUSE, 12.500A(12-1/2A), 500V, 6X32 FERRULE
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FWH-12.500A6F Bussmann
    FWH-12.500A6F Bussmann
    FWH-12.500A6F is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuses category. FWH-12.500A6F is described as Product Description: FUSE, 12.500A(12-1/2A), 500V, 6X32 FERRULE . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Bussmann
    ---> Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE VME KEY FORM 1 TOP BLK
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB EXTRACTOR, ALUMINUM
    View
    Calmark - Birtcher
    PCB EXTRACTOR, ALUMINUM
    Schroff
    HANDLE 10HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 10HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 8HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    CARD PULL NATURAL
    Bivar
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"