FRS-R-4.500 Bussmann
  • Part Number: FRS-R-4.500
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: FUSE, 4.500A(4-1/2A), 600VAC, RK5 DUAL ELEMENT TIME DELAY
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FRS-R-4.500 Bussmann
    FRS-R-4.500 Bussmann
    FRS-R-4.500 is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuses category. FRS-R-4.500 is described as Product Description: FUSE, 4.500A(4-1/2A), 600VAC, RK5 DUAL ELEMENT TIME DELAY . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Bussmann
    ---> Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SOCKET CIGARETTE INLINE PLASTIC
    View
    Energizer
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 4.5V D SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 13.5V AASIZE ALKALINE
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE
    BATTERY PACK 2.4V 500MAH NIMH
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE