FRS-R-1.250 Bussmann
  • Part Number: FRS-R-1.250
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: FUSE, 1.250A(1-1/4A), 600VAC, RK5 DUAL ELEMENT TIME DELAY
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FRS-R-1.250 Bussmann
    FRS-R-1.250 Bussmann
    FRS-R-1.250 is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuses category. FRS-R-1.250 is described as Product Description: FUSE, 1.250A(1-1/4A), 600VAC, RK5 DUAL ELEMENT TIME DELAY . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    View
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE
    ELECTRONIC HOUSING COVER
    SIDE ELEMENT
    Hammond
    PANEL REPLACMNT 1593K/J/P/Q/T/X
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1577
    PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT