FRS-R-0.400 Bussmann
  • Part Number: FRS-R-0.400
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: FUSE, 0.400A(4/10A), 600V DUAL ELEMENT TIME DELAY
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FRS-R-0.400 Bussmann
    FRS-R-0.400 Bussmann
    FRS-R-0.400 is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuses category. FRS-R-0.400 is described as Product Description: FUSE, 0.400A(4/10A), 600V DUAL ELEMENT TIME DELAY . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO PWR GRN
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    ZA1030-1.3MM DC PLUG R/A 400MM
    View
    Cnc Tech
    ADPT CBL SAE TO M CIG 16AWG .46M
    12V AUTO PLUG STD EURO CE
    PLUG AUTO PWR GRAY W/LED IND
    PLUG 12V AUTO EURO CE
    PLUG 12V AUTO MINI FUSE CE
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 13
    Cnc Tech
    ADPT CBL SAE TO F CIG 16AWG .46M
    SOCKET 12V AUTO SAFETY CAP MNT