FRS-R-0.300 Bussmann
  • Part Number: FRS-R-0.300
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: FUSE, 0.300A(3/10A), 600V DUAL ELEMENT TIME DELAY
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FRS-R-0.300 Bussmann
    FRS-R-0.300 Bussmann
    FRS-R-0.300 is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuses category. FRS-R-0.300 is described as Product Description: FUSE, 0.300A(3/10A), 600V DUAL ELEMENT TIME DELAY . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Murata
  • Description
    BUZZER ELEMENT FEEDBK 2.8KHZ
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.4KHZ 27MM
    View
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.7KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 7.2KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.6KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6.5KHZ 20MM
    PIEZO CERAMIC BENDER 35MM 30V
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1300HZ
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 2.2KHZ
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 0.6KHZ 20V
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO FEDBK 2.9KHZ 30V
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1000OHM