FRS-R-0.250 Bussmann
  • Part Number: FRS-R-0.250
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: FUSE, 0.250A(1/4A), 600V DUAL ELEMENT TIME DELAY
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FRS-R-0.250 Bussmann
    FRS-R-0.250 Bussmann
    FRS-R-0.250 is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuses category. FRS-R-0.250 is described as Product Description: FUSE, 0.250A(1/4A), 600V DUAL ELEMENT TIME DELAY . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Murata
  • Description
    BUZZER ELEMENT STD 2.8KHZ
    View
  • Manufacturer Name
    Murata
  • Description
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ
    View
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4KHZ 20MM
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.5KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 9KHZ 12MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.8KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT STANDARD 6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 4.6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 3.6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 9KHZ
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 2.5KHZ