FRS-R-0.100 Bussmann
  • Part Number: FRS-R-0.100
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: FUSE, 0.100A(1/10A), 600VAC, TT, RK5 DUAL ELEMENT TIME DELAY
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FRS-R-0.100 Bussmann
    FRS-R-0.100 Bussmann
    FRS-R-0.100 is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuses category. FRS-R-0.100 is described as Product Description: FUSE, 0.100A(1/10A), 600VAC, TT, RK5 DUAL ELEMENT TIME DELAY . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Bussmann
    ---> Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Enersys
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 2V 2.5AH
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 4.5AH
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH
    Sparkfun Electronics
    BATTERY LITHIUM 3.7V 1AH
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 4.2AH L-FAT A
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC
    BATT LITH 3V 50MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 2.1AH A