FRN-R-6.250 Bussmann
  • Part Number: FRN-R-6.250
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: Fuse, 6-1/4A(6.250A), 250V, Dual- Element Time Delay, Class RK-5
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FRN-R-6.250 Bussmann
    FRN-R-6.250 Bussmann
    FRN-R-6.250 is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuses category. FRN-R-6.250 is described as Product Description: Fuse, 6-1/4A(6.250A), 250V, Dual- Element Time Delay, Class RK-5 . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    View
    Memory Protection Devices
    9V FASTENING RIVET FOR SNAP
    COVER BATTERY HOLDER
    B B Battery
    ADAPTER 0.187 TO 0.250 TERMINAL
    B B Battery
    ADAPTER 0.250 TO 0.187 TERMINAL
    Memory Protection Devices
    COVER FOR VERT SNAP DRAGON HLDR
    PROTECT COVER FOR 9V SNAP TERM