FRN-R-17.500 Bussmann
  • Part Number: FRN-R-17.500
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: FUSE, 17.500A(17/1/2A), 250VAC, TT CLASS RK-5, DUAL-ELEMENT TIME DELAY
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FRN-R-17.500 Bussmann
    FRN-R-17.500 Bussmann
    FRN-R-17.500 is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuses category. FRN-R-17.500 is described as Product Description: FUSE, 17.500A(17/1/2A), 250VAC, TT CLASS RK-5, DUAL-ELEMENT TIME DELAY . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    View
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE