FRN-R-1.600 Bussmann
  • Part Number: FRN-R-1.600
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: FUSE, 1.600A(1-6/10A), 250VAC, TT DUAL ELEMENT TIME-DELAY, CLASS RK-5
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FRN-R-1.600 Bussmann
    FRN-R-1.600 Bussmann
    FRN-R-1.600 is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuses category. FRN-R-1.600 is described as Product Description: FUSE, 1.600A(1-6/10A), 250VAC, TT DUAL ELEMENT TIME-DELAY, CLASS RK-5 . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PMC EMC GASKET O RING
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    MICRO-SWITCH MOUNTING CLIP 10PCS
    View
    Schroff
    THREADED INSERT M2.5 42HP
    Wakefield-vette
    ASSEMBLY KIT FOR HANDLE TYP V
    1/4 TURN FASTENER (GREY) 100 PCS
    PCB HOLDER KIT 10PCS
    RR HORIZ RL 84HP HVY DRCT MNT
    Vector
    NUT SQUARE T-STRUT 4-40 25/PKG
    PCB METAL BRACKET
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT