FRN-R-1.400 Bussmann
  • Part Number: FRN-R-1.400
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: FUSE, 1.400A(1-4/10A), 250VAC, TT CLASS RK-5, DUAL-ELEMENT TIME DELAY
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FRN-R-1.400 Bussmann
    FRN-R-1.400 Bussmann
    FRN-R-1.400 is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuses category. FRN-R-1.400 is described as Product Description: FUSE, 1.400A(1-4/10A), 250VAC, TT CLASS RK-5, DUAL-ELEMENT TIME DELAY . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CONNECTOR H 15 F