FRN-R-1.250 Bussmann
  • Part Number: FRN-R-1.250
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: FUSE, 1-1/4A(1.250A), 250VAC, TT, RK5 ELEMENT TIME-DELAY, CLASS RK-5
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FRN-R-1.250 Bussmann
    FRN-R-1.250 Bussmann
    FRN-R-1.250 is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuses category. FRN-R-1.250 is described as Product Description: FUSE, 1-1/4A(1.250A), 250VAC, TT,RK5 ELEMENT TIME-DELAY, CLASS RK-5 . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Bussmann
    ---> Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY PACK 2.4V 500MAH NIMH
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATT PK 9.0V AA SIZE CARBON ZINC
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE