FRN-R-0.500 Bussmann
  • Part Number: FRN-R-0.500
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: FUSE, 0.500A(1/2A), 250VAC, TT, RK5 DUAL ELEMENT TIME DELAY
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FRN-R-0.500 Bussmann
    FRN-R-0.500 Bussmann
    FRN-R-0.500 is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuses category. FRN-R-0.500 is described as Product Description: FUSE, 0.500A(1/2A), 250VAC, TT, RK5 DUAL ELEMENT TIME DELAY . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 10 X 12 NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 10 X 14 NAT
    View
    Phoenix Contact
    LOWER HOUSING W/SNAPON FOOT
    CHASS BOT PLATE ALUM 7 X 12 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 4 X 6 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE