FNQ-R-6.250 Bussmann
  • Part Number: FNQ-R-6.250
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: FUSE, 6.250A(6-1/4A), 600V, TT, CC CLASS CC, TIME DELAY
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FNQ-R-6.250 Bussmann
    FNQ-R-6.250 Bussmann
    FNQ-R-6.250 is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuses category. FNQ-R-6.250 is described as Product Description: FUSE, 6.250A(6-1/4A), 600V, TT, CC CLASS CC, TIME DELAY . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Bussmann
    ---> Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 175MM
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    SUBRACK VARIO 3U/84HP/185MM
    View
    Schroff
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 295MM
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 475MM
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 355MM
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 295MM
    Wakefield-vette
    SUBRACK ECO 3U/84HP/175 MM
    Vector
    CARD RACK KIT EIA 3UX19X9 SNAPIN
    SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 475MM
    SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 235MM