FNQ-R-2.500 Bussmann
  • Part Number: FNQ-R-2.500
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: FUSE, 2-1/2A(2.500A), 600V, TT, CC TIME DELAY
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FNQ-R-2.500 Bussmann
    FNQ-R-2.500 Bussmann
    FNQ-R-2.500 is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuses category. FNQ-R-2.500 is described as Product Description: FUSE, 2-1/2A(2.500A), 600V, TT, CC TIME DELAY . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Bussmann
    ---> Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CR1220, 1225 BATTERY RETAINER W/
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    HOLDER COIN CELL ML414 SMD
    View
    Keystone Electronics
    SMT HOLDER FOR 20MM CELL
    Keystone Electronics
    CONTACT BATT FOR AAA & AAAA SMD
    CONTACT BATT SGL AAAA/AAA/N
    CONTACT BATTERY SGL A/AA
    BATTERY CONT NEG SIDE AAA PCB
    CONTACT BATT W/TAB NEG AAA/AAAA
    CONTACT BATT W/TAB NEG SPRG A/AA
    Linx Tech
    RETAINER BATT CR2025/2032 PC PIN
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN