FNQ-R-2.250 Bussmann
  • Part Number: FNQ-R-2.250
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: FUSE, 2-1/4A(2.250A), 600V, TT, CC TIME DELAY
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FNQ-R-2.250 Bussmann
    FNQ-R-2.250 Bussmann
    FNQ-R-2.250 is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuses category. FNQ-R-2.250 is described as Product Description: FUSE, 2-1/4A(2.250A), 600V, TT, CC TIME DELAY . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Bussmann
    ---> Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG OMNI
    View
    MIC MEMS ANALOG OMNI -38DB
    MIC MEMS ANALOG OMNI -42DB
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.9KHZ 35MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT FEEDBK 2.8KHZ
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.4KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.7KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 7.2KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.6KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6.5KHZ 20MM
    PIEZO CERAMIC BENDER 35MM 30V