FNQ-R-1.600 Bussmann
  • Part Number: FNQ-R-1.600
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: FUSE, 1.600A(1-6/10A), 600V, CLASS CC TIME DELAY
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FNQ-R-1.600 Bussmann
    FNQ-R-1.600 Bussmann
    FNQ-R-1.600 is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuses category. FNQ-R-1.600 is described as Product Description: FUSE, 1.600A(1-6/10A), 600V,CLASS CC TIME DELAY . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 6U 2 CHAN VME J1/J2/J0
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 3U 21 CHAN UNCOMMITTED
    View
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE VME J2 21-SLOT MONO
    SLOTTED BACKPLANE
    BACKPLANE VME J1 10-SLOT MONO
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"