FNQ-R-1.250 Bussmann
  • Part Number: FNQ-R-1.250
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: FUSE, 1.250A(1-1/4A), 600V, CLASS CC TIME DELAY
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FNQ-R-1.250 Bussmann
    FNQ-R-1.250 Bussmann
    FNQ-R-1.250 is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuses category. FNQ-R-1.250 is described as Product Description: FUSE, 1.250A(1-1/4A), 600V, CLASS CC TIME DELAY . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Bussmann
    ---> Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    RR HORIZ RL 84HP HVY DRCT MNT
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    NUT SQUARE T-STRUT 4-40 25/PKG
    View
    Schroff
    PCB METAL BRACKET
    Wakefield-vette
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    Wakefield-vette
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    Vector
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS
    HORIZONTAL RAIL FRONT 84HP
    CENTER SCREW M2 5X11 KZ 100PCS
    MICRO-SWITCH INCL CABLE A CONN
    3U 175MM SIDE PLATE