FNQ-R-0.500 Bussmann
  • Part Number: FNQ-R-0.500
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: FUSE, 0.500A(1/2A), 600V, T, CC TIME DELAY
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FNQ-R-0.500 Bussmann
    FNQ-R-0.500 Bussmann
    FNQ-R-0.500 is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuses category. FNQ-R-0.500 is described as Product Description: FUSE, 0.500A(1/2A), 600V, T, CC TIME DELAY . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Bussmann
    ---> Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Adafruit
  • Description
    USB BATTERY PACK - 10000MAH - 2
    View
  • Manufacturer Name
    Phihong Usa
  • Description
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W
    View
    Patco Electronics
    BATT CHARGER 12V 1.5A X 2 UNIT
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 12 VOLT 0.8 AMP
    Ixys
    SOLAR PAD BLACK
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 125W 24V
    Carling Tech
    CONTURA V-CHARGER USB 2.0
    Molex
    IN-VEHICLE SINGLE PORT USB SMART
    Sparkfun Electronics
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 5W 5V
    Volgen America - Kaga Elect
    BATTERY CHARGER 6VDC 1.2A