AGC-0.500-R Bussmann
  • Part Number: AGC-0.500-R
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: FUSE, 0.500A(1/2A), 250V, F, 6X32mm, FAST ACTING, GLASS BODY, RoHS COMPLIANT
  • Category: Mini Fuses
  • Status:
  • More about AGC-0.500-R Bussmann
    AGC-0.500-R Bussmann
    AGC-0.500-R is manufactured by Bussmann and is categorized in the Mini Fuses category. AGC-0.500-R is described as Product Description: FUSE, 0.500A(1/2A), 250V, F, 6X32mm, FAST ACTING, GLASS BODY, RoHS COMPLIANT . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    ELECTRONIC BOARD BASE
    View
    ELECTRONIC BOARD BASE
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1558/1558-TF
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1564
    Schroff
    FRNT PNL KIT 3U 4HP CPCI-VME64X