AGC-0.1875-R Bussmann
  • Part Number: AGC-0.1875-R
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: FUSE, 0.1875A(3/16A), 250V, F, 6X32mm, FAST ACTING, GLASS BODY, RoHS COMPLIANT
  • Category: Mini Fuses
  • Status:
  • More about AGC-0.1875-R Bussmann
    AGC-0.1875-R Bussmann
    AGC-0.1875-R is manufactured by Bussmann and is categorized in the Mini Fuses category. AGC-0.1875-R is described as Product Description: FUSE, 0.1875A(3/16A), 250V, F, 6X32mm, FAST ACTING, GLASS BODY, RoHS COMPLIANT . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Mallory Sonalert
  • Description
    WASHER COMPRESSION SNP SERIES
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    WAX PROTECTION
    View
    Knowles
    EMC
    Mallory Sonalert
    ACCESSORY; METAL "L" BRACKET; FO
    REPLACEMENT PLASTIC NUT SC & SCE
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK