AGC-0.1875 Bussmann
  • Part Number: AGC-0.1875
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: FUSE, 0.1875A(3/16A), 250V, F, 6X32 FAST ACTING, GLASS BODY 6.3 X 32mm
  • Category: Mini Fuses
  • Status:
  • More about AGC-0.1875 Bussmann
    AGC-0.1875 Bussmann
    AGC-0.1875 is manufactured by Bussmann and is categorized in the Mini Fuses category. AGC-0.1875 is described as Product Description: FUSE, 0.1875A(3/16A), 250V, F, 6X32 FAST ACTING, GLASS BODY 6.3 X 32mm . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PNL 3U 4HP (ANODZD UNTRTD EDG)
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PMC EMC GASKET O RING
    View
    Wakefield-vette
    MICRO-SWITCH MOUNTING CLIP 10PCS
    THREADED INSERT M2.5 42HP
    Wakefield-vette
    ASSEMBLY KIT FOR HANDLE TYP V
    1/4 TURN FASTENER (GREY) 100 PCS
    PCB HOLDER KIT 10PCS
    RR HORIZ RL 84HP HVY DRCT MNT
    Vector
    NUT SQUARE T-STRUT 4-40 25/PKG
    PCB METAL BRACKET
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT