AGC-0.175-R Bussmann
  • Part Number: AGC-0.175-R
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: FUSE, 0.175A(175/1000A), 250V, F, 6X32mm, FAST ACTING, GLASS BODY, RoHS COMPLIANT
  • Category: Mini Fuses
  • Status:
  • More about AGC-0.175-R Bussmann
    AGC-0.175-R Bussmann
    AGC-0.175-R is manufactured by Bussmann and is categorized in the Mini Fuses category. AGC-0.175-R is described as Product Description: FUSE, 0.175A(175/1000A), 250V, F, 6X32mm, FAST ACTING, GLASS BODY, RoHS COMPLIANT . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Bussmann
    ---> Mini Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Mini Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE 340MM HVY DUTY ALUM
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    GUIDE RAIL 280MM HEAVY
    View
    CARD GUIDE 160MM HVY DUTY ALUM
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE, NYLON
    GUIDE RAIL 220MM HEAVY
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL I/O D 80MM GREY BTTM
    Bivar
    CARD GUIDE VERT 4X0.076" BLK
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL 4HP RED FOR PCB 220MM
    Essentra Components
    RACK CARD GUIDE "H"TYPE 5.0"
    Keystone Electronics
    GUIDE PC BOARD NYLON 3.5" LONG
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8.0" 0.08" BK