ABC-2.500-R Bussmann
  • Part Number: ABC-2.500-R
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: FUSE, 2.500A(2-1/2A), 250V, F, 6X32mm, FAST ACTING, CERAMIC BODY, RoHS COMPLIANT
  • Category: Mini Fuses
  • Status:
  • More about ABC-2.500-R Bussmann
    ABC-2.500-R Bussmann
    ABC-2.500-R is manufactured by Bussmann and is categorized in the Mini Fuses category. ABC-2.500-R is described as Product Description: FUSE, 2.500A(2-1/2A), 250V, F, 6X32mm, FAST ACTING, CERAMIC BODY, RoHS COMPLIANT . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Bussmann
    ---> Mini Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Mini Fuses
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    TEST SOCKET 2MM DOUBLE SHORT
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    THREADED INSERT M2.5 84HP
    View
    PMC MEZZANINE COVER
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 6.30"
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    CARD GUIDE 340MM HVY DUTY ALUM
    GUIDE RAIL 280MM HEAVY
    CARD GUIDE 160MM HVY DUTY ALUM
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE, NYLON
    GUIDE RAIL 220MM HEAVY
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL I/O D 80MM GREY BTTM