ABC-1.500-R Bussmann
  • Part Number: ABC-1.500-R
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: FUSE, 1.500A(1-1/2A), 250V, F, 6X32mm, FAST ACTING, CERAMIC BODY, RoHS COMPLIANT
  • Category: Mini Fuses
  • Status:
  • More about ABC-1.500-R Bussmann
    ABC-1.500-R Bussmann
    ABC-1.500-R is manufactured by Bussmann and is categorized in the Mini Fuses category. ABC-1.500-R is described as Product Description: FUSE, 1.500A(1-1/2A), 250V, F, 6X32mm, FAST ACTING, CERAMIC BODY, RoHS COMPLIANT . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Bussmann
    ---> Mini Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Mini Fuses
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    PANEL FILLER 3UX4HP ASSEMBLY
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    EMC GASKET VERTICAL 6U VERSION 2
    View
    Wakefield-vette
    EMC GASKET VERTICAL 3U VERSION 2
    THREADED INSERT M2 5MM 84HP
    Schroff
    ATCA AMC CARRIER KIT MTCA MODULE
    Vector
    T-STRUT 16.85"X1" W/HOLES ALUMNM
    T STRUT 30" X 1" FOR CARD RACK