ABC-0.250-R Bussmann
  • Part Number: ABC-0.250-R
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: FUSE, 0.250A(1/4A), 250V, F, 6X32mm, FAST ACTING, CERAMIC BODY, RoHS COMPLIANT
  • Category: Mini Fuses
  • Status:
  • More about ABC-0.250-R Bussmann
    ABC-0.250-R Bussmann
    ABC-0.250-R is manufactured by Bussmann and is categorized in the Mini Fuses category. ABC-0.250-R is described as Product Description: FUSE, 0.250A(1/4A), 250V, F, 6X32mm, FAST ACTING, CERAMIC BODY, RoHS COMPLIANT . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Bussmann
    ---> Mini Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Mini Fuses
  • Manufacturer Name
    Linx Tech
  • Description
    HOLDER BATTERY 20MM COIN
    View
  • Manufacturer Name
    Harwin
  • Description
    HOLDER BATT COIN 12.5X2.5MM SMD
    View
    Memory Protection Devices
    SPRING CONTACT HEAVY DUTY AA
    Memory Protection Devices
    BATTERY CONTACT AA SIZE
    BATTERY CLIP
    Keystone Electronics
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM