ABC-0.125-R Bussmann
  • Part Number: ABC-0.125-R
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: Fuse, 0.125A(1/8A), 250V, F, 6X32mm, Fast Acting, Ceramic Body, RoHS Compliant
  • Category: Mini Fuses
  • Status:
  • More about ABC-0.125-R Bussmann
    ABC-0.125-R Bussmann
    ABC-0.125-R is manufactured by Bussmann and is categorized in the Mini Fuses category. ABC-0.125-R is described as Product Description: Fuse, 0.125A(1/8A), 250V, F, 6X32mm, Fast Acting, Ceramic Body, RoHS Compliant . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Bussmann
    ---> Mini Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Mini Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 6.30"
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD GUIDE CPCI
    View
    Schroff
    CARD GUIDE 340MM HVY DUTY ALUM
    Schroff
    GUIDE RAIL 280MM HEAVY
    CARD GUIDE 160MM HVY DUTY ALUM
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE, NYLON
    GUIDE RAIL 220MM HEAVY
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL I/O D 80MM GREY BTTM
    Bivar
    CARD GUIDE VERT 4X0.076" BLK
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL 4HP RED FOR PCB 220MM
    Essentra Components
    RACK CARD GUIDE "H"TYPE 5.0"