WS1A1500J Bourns
  • More about WS1A1500J Bourns
    WS1A1500J Bourns
    WS1A1500J is manufactured by Bourns and is categorized in the Through Hole Resistors category. WS1A1500J is described as RES 150 OHM 1W 5% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Through Hole Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  Through Hole Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    HOLDER COIN CELL 20MM SMD
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATTERY NEG SPRING A/AA
    View
    Keystone Electronics
    CONTACT BATTERY 2/3A AA LEAF
    Memory Protection Devices
    RETAINER COIN CELL SMD
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN
    CR1220, 1225 BATTERY RETAINER W/
    HOLDER COIN CELL ML414 SMD
    SMT HOLDER FOR 20MM CELL