WS1A1001J Bourns
  • More about WS1A1001J Bourns
    WS1A1001J Bourns
    WS1A1001J is manufactured by Bourns and is categorized in the Through Hole Resistors category. WS1A1001J is described as RES 1K OHM 1W 5% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Through Hole Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  Through Hole Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK DIN RAIL ADAPT 84HP
    View
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    GASKET 6.876 X 4.876"
    View
    Serpac
    BATTERY CONTACT
    NON-SKID FEET BLK
    BOX RUBBER FEET FOR "A" SERIES
    Bopla Enclosures
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"