SRU8045A-6R2Y Bourns
  • Part Number: SRU8045A-6R2Y
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: FIXED IND 6.2UH 4.2A 36 MOHM SMD
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about SRU8045A-6R2Y Bourns
    SRU8045A-6R2Y Bourns
    SRU8045A-6R2Y is manufactured by Bourns and is categorized in the Fixed Inductors category. SRU8045A-6R2Y is described as FIXED IND 6.2UH 4.2A 36 MOHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.