SRU8043-100Y Bourns
  • Part Number: SRU8043-100Y
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: FIXED IND 10UH 3.5A 30 MOHM SMD
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 7,013
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about SRU8043-100Y Bourns
    SRU8043-100Y Bourns
    SRU8043-100Y is manufactured by Bourns and is categorized in the Fixed Inductors category. SRU8043-100Y is described as FIXED IND 10UH 3.5A 30 MOHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"