SRU8028A-470Y Bourns
  • Part Number: SRU8028A-470Y
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: FIXED IND 47UH 1.2A 230 MOHM SMD
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about SRU8028A-470Y Bourns
    SRU8028A-470Y Bourns
    SRU8028A-470Y is manufactured by Bourns and is categorized in the Fixed Inductors category. SRU8028A-470Y is described as FIXED IND 47UH 1.2A 230 MOHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.